Projekt „Návrat přírody do škol“

Právě probíhají pilotní díly projektu "Návrat přírody do škol". Strategie projektu vychází ze spolupráce s populárním světovým moderátorem a jedním z nejuznávanějších rybářských odborníků v Evropě, Jakubem Vágnerem. Projekt podporovaný MZe, „Návrat přírody do škol“, je zaměřen na podporu vzdělávání studentů základních škol.

Přednášky v síti základních škol přinášejí dětem a mládeži informace v oblasti zemědělství, hospodářství, rybolovu, rybářství a rybníkářství.

Vzdělávacími přednáškami s podporou MZe a neziskové organizace Sladkovodní giganti, o.s. provází Jakub Vágner. Na úvod přednášky proběhnou krátkometrážní filmy  z dobrodružných expedic Jakuba Vágnera. Krátkometrážní filmy  o přírodě jsou  přizpůsobené věku účastníků a obsahují filmový materiál natočený nejen v ČR, ale i v mnoha zajímavých místech naší planety, např. v Amazonském deštném pralese.

Mnohým studentům základních škol tato přednáška umožní první kontakt s důležitými tématy jako je například kvalita vody, průchodnost řek, obnovitelné zdroje a obnovení populace různých druhů ryb v povodí řek na území ČR. Přednáška dále studentům poskytne informace o aktivní podpoře ekologické a druhové diverzity na vodních plochách. Tyto témata mají studenty zaujmout a přispět k jejich dalšímu zájmu a účasti na dalších aktivitách.

 

Přednáška v Přímbrami

Jakub Vágner - Návrat přírody do škol, PříbramJakub Vágner - Návrat přírody do škol, PříbramJakub Vágner - Návrat přírody do škol, PříbramJakub Vágner - Návrat přírody do škol, PříbramJakub Vágner - Návrat přírody do škol, PříbramJakub Vágner - Návrat přírody do škol, PříbramJakub Vágner - Návrat přírody do škol, PříbramJakub Vágner - Návrat přírody do škol, Příbram

Partneři projektu

Za podporu děkujeme Ministerstvu zemědělství ČR a neziskové organizaci Sladkovodní giganti, o.s.

Ministerstvo zemědělství ČRSladkovodní giganti, o.s.